Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
  • Мени джылытмагъан кюн, меннге тиймесин!
  • Джылар джаш, атасыны сакъалы бла ойнар.
  • Арбаз къынгырды да, ийнек сауалмайма.
  • Къызбайны юйюне дери сюрсенг, батыр болур.
  • Магъанасыз сёз – тауушсуз сыбызгъы.
  • Кесинге джетмегенни, кёб сёлешме.
  • Этим кетсе да, сюегим къалыр.
  • Айраннга суу къош, телиге джол бош.
  • Эр абынмай, эл танымаз.
  • Адеб этмеген, адеб кёрмез.
  • Эл тойса, тоймагъан, эл къойса, къоймагъан.
  • Чарсда алчыны эл кёреди.
  • Чомартха хар кюн да байрамды.
  • Баланы адам этген анады.
  • Тамырсыз терекге таянма – джыгъылырса.
  • Кийим тукъум сордурур.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Ишлегенде эринме, ишде чолакъ кёрюнме.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Эски джаугъа ышанма.
  • Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
  • Уясында не кёрсе, учханында аны этер.
  • Къая джолда джортма, ачыкъ сёзден къоркъма.
  • Джырына кёре эжиую.
  • Къанны къан бла джуума, аманны аман бла къуума.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
  • Джетген къыз джерли эшекни танымаз.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Эркиши – от, тиширыу – суу.
  • Элде адам къалмаса, ит тахтагъа минер.
  • Зар адам ашынгы ашар, кесинги сатар.
  • Къонакъ кёб келюучю юйню, къазаны отдан тюшмез.
  • Ханы къызы буюгъа-буюгъа киштик болду.
  • Ёпкелегенни ашы татлы болады.
  • Аманнга алтын чыдамаз.
  • Мал кёб болса, джууукъ кёб болур.
  • Бет бетге къараса, бет да джерге къарар.
  • Къошда джокъгъа – юлюш джокъ.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Ауузу аманнга «иги», деме.
  • Джолунга кёре – джюрюшюнг, джагъанга кёре – юлюшюнг.
  • Душманны тышы – акъ, ичи – къара.
  • Джигер – джаннга къыйынлыкъ.
  • Билимден уллу байлыкъ джокъду.
  • Къуру гыбыт бек дыгъырдар.
  • Аджал соруб келмез, келсе, къайтыб кетмез.
  • Арпа, будай – ащды, алтын, кюмюш а – ташды.
  • Тас болгъан бычакъны сабы – алтын.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам