Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Илму – джашауну джолу.
  • Къайгъыны сюйген, къайгъы табар.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Ачны эсинде – аш.
  • Тил – миллетни джаны.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Гитче джилтин уллу элни джандырыр.
  • Ёксюзню тилеги къабыл болур.
  • Къаллай салам берсенг, аллай джууаб алырса.
  • Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
  • Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
  • Адебни адебсизден юрен.
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Аманны эки битли тону болур, бирин сеннге кийдирир, бирин кеси киер.
  • Зар адамны насыбы болмаз.
  • Уллу къазанда бишген эт, чий къалмаз.
  • Ётюрюкден тюбю джокъ, кёлтюрюрге джиби джокъ.
  • Къарнынг бла ёч алма.
  • Арыгъан къош чамчы болур.
  • Ауругъан – джашаудан умутчу.
  • Чакъырылмагъан джерге барма, чакъырылгъан джерден къалма.
  • Сакъалы текени да бар, мыйыгъы киштикни да бар.
  • Арпа, будай – ащды, алтын, кюмюш а – ташды.
  • Ата Джуртуму башы болмасам да, босагъасында ташы болайым.
  • Тойгъа алгъа да барма, тойда артха да къалма.
  • Хар сёзню орну барды.
  • Айтхан – тынч, этген – къыйын.
  • Этни да ашады, бетни да ашады.
  • Келинни – келгинчи, бёркню кийгинчи кёр.
  • Дууулдаса – бал чибин, къонса – къара чибин.
  • Къатын байлыкъны сюер, эр саулукъну сюер.
  • Этим кетсе да, сюегим къалыр.
  • Билим ат болуб да чабар, къуш болуб да учар.
  • Айраннга суу къош, телиге джол бош.
  • Чакъырылмагъан къонакъ къачан кетерин сормаз.
  • Игиге айтсанг – билир, аманнга айтсанг – кюлюр.
  • Билим насыб берир, билим джолну керир.
  • Эркиши – от, тиширыу – суу.
  • Ариу сёзде ауруу джокъ.
  • Тыш элде солтан болгъандан эсе, кесинги элде олтан болгъан игиди!
  • Тюкюрюк баш джармаз, налат кёз чыгъармаз!
  • Айран ичген – къутулду, джугъусун джалагъан – тутулду.
  • Рысхы – насыбха къор.
  • «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
  • Аман къатын алгъан, арыр, иги къатын алгъан джарыр.
  • Ата – баланы уясы.
  • Сёз садакъдан кючлюдю.
  • Юй кюйдю да, кюйюз чыкъды, ортасындан тюйюш чыкъды.
  • Бир онгсуз адам адет чыгъарды, деб эштирик тюлсе.
  • Сибиртки да сыйлы болду, кюрек да кюнлю болду.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам