Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Къуру гыбыт бек дыгъырдар.
  • Тил – миллетни джаны.
  • Чомартны къолун джокълукъ байлар.
  • Кёзден кетген, кёлден да кетеди.
  • Насыблы элин сюер, насыбсыз кесин сюер.
  • Билим – акъылны чырагъы.
  • Ат да турмайды бир териде.
  • Адеби болмагъан къыз – тузсуз хант.
  • Бетинги сатма, малынгы сат.
  • Чакъырылмай келген къонакъ сыйланмай кетер.
  • Кёб джат да, бек чаб.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • Рысхы – насыбха къор.
  • Акъыллы башны – тили къысха.
  • Таш бла ургъанны, аш бла ур.
  • Ашыкъгъан cуу, тенгизге джетмез.
  • Сибиртки да сыйлы болду, кюрек да кюнлю болду.
  • Къыйынлы джети элни къайгъысын этер.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Эли джокъну – кёлю джокъ.
  • Къалгъан ишге къар джауар.
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.
  • Сёлеш деб шай берген, тохта деб, сом берген.
  • Чоюнну башы ачыкъ болса, итге уят керекди.
  • Ата – баланы уясы.
  • Экиндини кеч къылсанг, чабыб джетер ашхам.
  • Билимсиз иш бармаз.
  • Элни кючю – эмеген.
  • От этилмеген джерден тютюн чыкъмайды.
  • Кёл – къызбай, къол – батыр.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Башы джабылгъан челекге, кир тюшмез.
  • Зарда марда джокъ.
  • Иги – алгъыш этер, аман – къаргъыш этер.
  • Бичгенде ашыкъма, тикгенде ашыкъ.
  • Джарлы эскисин джамаса, къууаныр.
  • Иги сёз – джаннга азыкъ, аман сёз башха – къазыкъ.
  • Телиге акъыл салгъандан эсе, ёлгеннге джан салырса.
  • Эринчекни аурууу – кёб.
  • Ёлген аслан – сау чычхан.
  • Ана къойну – балагъа джандет.
  • Тойну къарнашы – харс, джырны къарнашы – эжиу.
  • Адамны адамлыгъы къыйынлыкъда айгъакъланады.
  • Кёб ашасанг, татыуу чыкъмаз, кёб сёлешсенг, магъанасы чыкъмаз.
  • Акъыллы эркиши атын махтар, акъылсыз эркиши къатынын махтар.
  • Келинин тута билмеген, къул этер, къызын тута билмеген, тул этер.
  • Ауругъанны сау билмез, ач къарынны токъ билмез.
  • Джарлыны тону джаз битер.
  • Ичимден чыкъды хата, къайры барайым сата?
  • Аман адам этегингден тутса, кес да къач.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 17)

 

Написать нам