Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Кечеси – аяз, кюню – къыш, джарлы къаргъагъа бир аш тюш!
  • Адамны артындан къара сабан сюрме.
  • Харам къарнашдан, халал тенг ашхы.
  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Ашарыкъда сайлагъаннга – чий гырджын.
  • Акъыл сабырлыкъ берир.
  • Урунуу – насыбны анасы.
  • Сабий кёргенин унутмаз.
  • Тели турса – той бузар.
  • Тил – кесген бычакъ, сёз – атылгъан окъ.
  • Кютгени беш эчки, сызгъыргъаны уа, джерни джарады.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Дженгил джетерикме деб, узун джолну къоюб, къысхасын барма.
  • Алма терегинден кери кетмез.
  • Намыс болмагъан джерде, насыб болмаз.
  • Ата Джуртуму башы болмасам да, босагъасында ташы болайым.
  • Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
  • Чакъырылмагъан къонакъ къачан кетерин сормаз.
  • Хар ишни да аллы къыйынды.
  • Элиб деген, элге болушур.
  • Джаш къарыу бла кючлю, къарт акъыл бла кючлю.
  • Дуния аламаты сен эсенг да, игиме деб айтма.
  • Керилген да, ургъан кибикди.
  • Мухар, кеси тойса да, кёзю тоймаз.
  • Эл элде бирер малынг болгъандан эсе, бирер тенгинг болсун.
  • Бет бетге къараса, бет да джерге къарар.
  • Намыс сатылыб алынмайды.
  • Кёзден кетген, кёлден да кетеди.
  • Айтхан – тынч, этген – къыйын.
  • Сакъ юйюне сау барыр.
  • Ачлыкъда тары гырджын халыуадан татлы.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Ёгюзню мюйюзлери ауурлукъ этмейдиле.
  • Къонакъ аман болса, къонакъбай джунчур
  • Юйюнгден чыкъдынг – кюнюнгден чыкъдынг.
  • Тамырсыз терекге таянма – джыгъылырса.
  • Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
  • Ашда уялгъан – мухар, ишде уялгъан – хомух.
  • Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
  • Аман киши кеси юйюнде – къонакъ.
  • Орундукъ тюбюнде атылсам да, орта джиликме, де да айлан.
  • Сабийликде юретмесенг, уллу болса – тюзелмез.
  • Мал ёлсе, сюек къалыр, адам ёлсе, иши къалыр.
  • Уллу къазанда бишген эт, чий къалмаз.
  • Аз сёлеш, кёб ишле.
  • Чыкълы кюнде чыкъмагъан, чыкъса къуру кирмеген.
  • Нёгерсизни джолу узун.
  • Окъдан джара эртде-кеч болса да бителир, сёз джара, ёмюрге къалыр.
  • Гырджын – тепсини тамадасы.
  • Аманны къуугъан, аманлыкъ табар.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам