Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Башда акъыл болмаса, эки аякъгъа кюч джетер.
  • Суу кетер, таш къалыр.
  • Джан саулукъ бермей, сан саулукъ бермезсе.
  • Кюлме джашха – келир башха.
  • Чарсда алчыны эл кёреди.
  • Ашаса, ашамаса да, бёрюню ауузу – къан.
  • Бетинги сатма, малынгы сат.
  • Къатын байлыкъны сюер, эр саулукъну сюер.
  • Этек чакъмакълары баш джаргъан, сёлешген сёзлери таш джаргъан.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Насыб бютеу халкъны юлюшюдю.
  • Байлыкъ адамны сокъур этер.
  • Борчунг бар эсе, хурджунунга ойлаб узал.
  • Адамны артындан къара сабан сюрме.
  • Арбаз сайлама да, хоншу сайла.
  • Акъыллы айтыр эди, акъылсыз къоймайды.
  • Чакъырылмагъан къонакъ – орунсуз.
  • Къоркъакъны кёзю экили кёрюр.
  • Аджаллыгъа окъсуз шкок атылыр.
  • Ариуну – ауруу кёб.
  • От этилмеген джерден тютюн чыкъмайды.
  • Ач, тоймам, дейди, тойгъан, ач болмам, дейди.
  • Аман адам элни бир-бирине джау этер.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
  • Сабий кёргенин унутмаз.
  • Къарнынг ауруса, ауузунгу тый
  • Кёб джат да, бек чаб.
  • Акъыллы башны – тили къысха.
  • Сормай – алма, чакъырылмай – барма.
  • Аурууну келиую тынч, кетиую – къыйын.
  • Битмегеннге сакъал – танг.
  • Кёз – сюйген джерде, къол – ауругъан джерде.
  • Нёгер болсанг, тенг бол, тенг болмасанг, кенг бол.
  • Билим ат болуб да чабар, къуш болуб да учар.
  • Тенгни тенглиги джашай барсанг билинир.
  • Джаханимни кёрмей, джандетге кёл салмазса.
  • Дженгил джетерикме деб, узун джолну къоюб, къысхасын барма.
  • Таула не мийик болсала да, аууш табылыр.
  • Аякъларынгы джууургъанынга кёре узат.
  • Аман адам этегингден тутса, кес да къач.
  • Биреу ашаб къутулур, биреу джалаб тутулур.
  • Джол бла сёзню къыйыры джокъ.
  • Хазыр ашха – терен къашыкъ.
  • Минг тенг да азды, бир джау да кёбдю.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Арыгъан къош чамчы болур.
  • Кюн – узун, ёмюр – къысха.
  • Къонагъы джокъну – шоху джокъ.
  • Джаш къарыу бла кючлю, къарт акъыл бла кючлю.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам