Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Бал ашаргъа сюе эсенг, чибин ургъаннга тёз.
  • Сабий кёргенин унутмаз.
  • Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Тюкюрюк баш джармаз, налат кёз чыгъармаз!
  • Чёбню кёлтюрсенг, тюбюнден сёз чыгъар.
  • Джерни букъусу кёкге къонмаз.
  • Намысы болмагъанны, сыйы болмаз.
  • Окъугъанны бети джарыкъ.
  • Этим кетсе да, сюегим къалыр.
  • Мал ёлсе, сюек къалыр, адам ёлсе, иши къалыр.
  • Айныгъанлы алты кюн, тогъайгъанлы тогъуз кюн.
  • Тин – байлыгъынг, терен саулугъунг.
  • Болджал ишни бёрю ашар.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Къайтырыкъ эшигинги, къаты уруб чыкъма.
  • Хата – гитчеден.
  • Джиби бир къат джетмей эди да, эки къат тарта эди.
  • Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
  • Ётюрюкден тюбю джокъ, кёлтюрюрге джиби джокъ.
  • Билим къая тешер.
  • Биреу ашаб къутулур, биреу джалаб тутулур.
  • Эски джаугъа ышанма.
  • Къазанчы аман болса, къазаны къайнамаз.
  • Тойгъа барсанг, тоюб бар, эски тонунгу къоюб бар.
  • Ачыу алгъа келсе, акъыл артха къалады.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Адамны джюреги нени кёрюрге сюйсе, кёзю да аны кёрюрге ёч болады.
  • Акъыллы айтыр эди, акъылсыз къоймайды.
  • Аманнга алтын чыдамаз.
  • Дженгил джетерикме деб, узун джолну къоюб, къысхасын барма.
  • Ишлерге уял да, ашаргъа табма.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Уллу атлама – абынырса, уллу къабма – къарылырса.
  • Илму – джашауну джолу.
  • Къанны къан бла джуума, аманны аман бла къуума.
  • Джыйырма къойну юч джыйырма эбзе кюте эди.
  • Кёлю джокъну – джолу джокъ.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Эр абынмай, эл танымаз.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Акъыллы башны – тили къысха.
  • Ариу сёз – джаннга азыкъ, аман сёз – башха къазыкъ.
  • Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.
  • Байдан умут эте, джарлыдан ёгюз багъасы къорады.
  • Мухардан ач ычхынмаз.
  • Ким бла джюрюсенг, аны кёзю бла кёрюнюрсе.
  • Башы ишлегенни, ауузу да ишлер.
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Джогъун бар этген, барын бал этген.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам