Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Тилчи бир сагъатха айлыкъ хата этер.
  • Азыгъы аз, алгъа къабар, аты аман, алгъа чабар.
  • Терслик кетер, тюзлюк джетер.
  • Кесине оноу эте билмеген, халкъына да эте билмез.
  • Мал тутхан – май джалар.
  • Атадан ёксюз – бир ёксюз, анадан ёксюз – эки ёксюз.
  • Эки ойлашыб, бир сёлешген.
  • Ишни ахырын ойламай, аллын башлама.
  • Сибиртки да сыйлы болду, кюрек да кюнлю болду.
  • Булут кёкге джарашыу, уят бетге джарашыу.
  • Бозаны арты дауур болур.
  • Босагъа таш юйге кирмей эди, тыбыр таш эшикге чыкъмай эди.
  • Ачыу алгъа келсе, акъыл артха къалады.
  • Аман къатын сабий табса, бий болур…
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Ата – баланы уясы.
  • Хоншуну тауугъу къаз кёрюнюр, келини къыз кёрюнюр.
  • Ашына кёре табагъы, балына кёре къалагъы.
  • Къан бла кирген, джан бла чыгъар.
  • Къуру гыбыт бек дыгъырдар.
  • Эллинг бла джау болсанг да, юйюнг бла джау болма.
  • Олтуруб кёрюнмей эди да, ёрге туруб кёрюне эди.
  • Мухар, кеси тойса да, кёзю тоймаз.
  • Шайтан алдады, тюзлюк къаргъады.
  • Ариу сёзде ауруу джокъ.
  • Игилик игилик бла сингдирилиучю затды.
  • Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
  • Ашатыргъа иш – ашхы, ишлетирге аш – ашхы.
  • Ётюрюкню къуйругъу – бир тутум.
  • Мал ёлсе, сюек къалыр, адам ёлсе, иши къалыр.
  • Ишлерге уял да, ашаргъа табма.
  • Билимсиз иш бармаз.
  • Эте билген, этген этеди, эте билмеген, юретген этеди!
  • Джарлыны эшигин махтагъан джабар.
  • Сабий болмагъан джерде, мёлек болмаз.
  • Уллу сёзде уят джокъ.
  • Келгинчи, къонакъ уялыр, келгенден сора, къонакъбай уялыр.
  • Аллахха ийнаннган кишини, Аллах онгдурур ишин.
  • Тил – миллетни джаны.
  • Тешигини къатында, чычхан да батыр болур.
  • Тойгъа алгъа да барма, тойда артха да къалма.
  • Джаралыны джастыгъында сау ёлюр.
  • Берекет берсин деген джерде, берекет болур.
  • Къарны аманнга къазан такъдырма, къолу аманнга от джакъдырма.
  • Арба аугъандан сора, джол кёргюзтюучю кёб болур.
  • Тау башында, тау болмаз, джангыз терек, бау болмаз.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Аджалсыз ёлюм болмаз.
  • Джарлы эскисин джамаса, къууаныр.
  • Къазанда болса, чолпугъа чыгъар.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам