Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Таугъа чыгъаллыкъ эсенг, тюзде къалма.
  • Къая джолда джортма, ачыкъ сёзден къоркъма.
  • Этим кетсе да, сюегим къалыр.
  • Джахил болса анасы, не билликди баласы?
  • Термилгенинги табмазса, кюлгенинге тюберсе.
  • Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.
  • Нёгер болсанг, тенг бол, тенг болмасанг, кенг бол.
  • Кёлсюзден сёзсюз тууар.
  • Тойну къарнашы – харс, джырны къарнашы – эжиу.
  • Бети – къучакълар, джюреги – бычакълар.
  • Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
  • Агъач – джерни чырайы, кийим – эрни чырайы.
  • Сормай – алма, чакъырылмай – барма.
  • Аз айтсам, кёб ангылагъыз.
  • Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
  • Билим ат болуб да чабар, къуш болуб да учар.
  • Тас болгъан бычакъны сабы – алтын.
  • Магъанасыз сёз – тауушсуз сыбызгъы.
  • Иги болса, тамадама – махтау, аман болса, меннге – айыб.
  • Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
  • Джумушакъ терекни къурт ашар.
  • Эринчекни эр алмаз, эр алса да, кёл салмаз, кёл салса да, кёб бармаз!
  • Ашын ашагъанынгы, башын да сыйла.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Гугук кесини атын айтыб къычыргъанча, мен, мен деб нек тураса?
  • Джарлы эскисин джамаса, къууаныр.
  • Кёзню ачылгъаны – иги, ауузну джабылгъаны – иги.
  • Тил джюрекге джол ишлейди.
  • Сёз садакъдан кючлюдю.
  • Кечеси – аяз, кюню – къыш, джарлы къаргъагъа бир аш тюш!
  • Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
  • Ишленмеген джаш – джюгенсиз ат, ишленмеген къыз – тузсуз хант.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Баргъанынга кёре болур келгенинг.
  • Къонакъ болсанг, ийнакъ бол.
  • Тыш элде солтан болгъандан эсе, кесинги элде олтан болгъан игиди!
  • Тойгъан антын унутур.
  • Ата Джуртча джер болмаз, туугъан элча эл болмаз.
  • Керилген да, ургъан кибикди.
  • Халкъны юйю – туугъан джери.
  • Мал тутхан – май джалар.
  • Тилчи бир сагъатха айлыкъ хата этер.
  • Харам къарнашдан, халал тенг ашхы.
  • Сютден ауузу кюйген, суугъа юфгюре эди.
  • Ата Джуртуму башы болмасам да, босагъасында ташы болайым.
  • Башда акъыл болмаса, эки аякъгъа кюч джетер.
  • Эри аманны, къатыны – аман.
  • Акъдан къара болмаз.
  • Къан бла кирген, джан бла чыгъар.
  • Кёрмегеннге кебек – танг, битмегеннге сакъал – танг.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам