Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Адам туугъан джеринде, ит тойгъан джеринде.
  • Окъугъанны бети джарыкъ.
  • Шекер бла туз – бир болмаз, ушамагъан – юй болмаз.
  • Аз сёлешген, къайгъысыз турур.
  • Ётген ёмюр – акъгъан суу.
  • Алтыннга тот къонмаз.
  • Джукъу тёшек сайламайды.
  • Игиге айтсанг – билир, аманнга айтсанг – кюлюр.
  • Ашхы сёз таш тешер.
  • Эр сокъур болсун, къатын тилсиз болсун.
  • Арбаз сайлама да, хоншу сайла.
  • Кесине оноу эте билмеген, халкъына да эте билмез.
  • Ачылгъан эт джабылыр, кёрген кёз унутмаз.
  • Джаз бир кюнню джатсанг, къыш талай кюнню абынырса.
  • Тюзлюк тас болмайды.
  • Хаухну атма, ёнгкючню сатма.
  • Халкъны джырын джырласанг, халкъ санга эжиу этер.
  • Байлыкъ тауусулур, билим тауусулмаз.
  • Бозаны арты дауур болур.
  • Кенгеш болса, уруш болмаз.
  • Баш – акъыл ючюн, акъылман – халкъ ючюн.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Адам къаллай бир ишленмесе, аллай бир кесин уллу кёреди.
  • Тил – кесген бычакъ, сёз – атылгъан окъ.
  • Ашхы болсанг, атынг чыгъар, аман болсанг, джанынг чыгъар.
  • Къарны аманнга къазан такъдырма, къолу аманнга от джакъдырма.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Ашыкъгъан cуу, тенгизге джетмез.
  • Ауругъан – джашаудан умутчу.
  • Сабийликде юретмесенг, уллу болса – тюзелмез.
  • Сакъламагъан затынга джолукъсанг, не бек къууанаса, не бек ачыйса.
  • Тюзлюк шохлукъну бегитир.
  • Элиб деген, элге болушур.
  • Джети тилни билген джети кишиди.
  • Нафысынгы айтханын этме, намысынгы айтханын эт.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Аджалсыз ёлюм болмаз.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • Айтылгъан сёз ызына къайтмаз.
  • Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
  • Эки элинги тыйсанг, джети элде махталырса.
  • Тилчиден кери бол.
  • Кёб къычыргъандан – къоркъма, тынч олтургъандан – къоркъ.
  • Тенгинг джокъ эсе – изле, бар эсе – сакъла!
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Джарлыны тону джаз битер.
  • Намысы джокъну – дуниясы джокъ.
  • Къызын тута билмеген, тул этер, джашын тута билмеген, къул этер.

 

Страницы: Пред. 1 2
RSS
Из женского форума!!!
 
[b:9c4a700482]Снегурочка[/b:9c4a700482], :smt129 :smt129 :smt129
 
Цитата
?Это вы голубой Виталик??
:smt003
 
Mashulya: я тебе не рассказывала прикол? я с интернета скачала книгу одну, очень интересную, и начала ее читать (распечатывать по главе и таскать домой). Перетаскала за месяц 14 глав! и вот, когда осталось уже прочитать последние 2, я с ужасом поняла что ЧИТАЛА ЕЕ С КОНЦА!!! то есть с 14 главы по 3!! а не с 3 по 14 Mashulya: и даже то, что они были пронумерованы, меня не смутило! я подумала, что это там в интернете что-то напутали
 
ччч: Как будешь праздновать новый год? ннн: А есть предложения? ччч: Не, думал у тебя есть ннн: Ну, можем посидеть вместе в этом... как его... ннн: ...в интернете
 
С автофорума: Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
 
Гусяся: Я к вам пишу, чего же боле? Что я могу еще сказать? Теперь я знаю, в Вашей воле Меня презреньем наказать >>>mаtRеnа<<<: Какие стихи! Гусяся: знакомый написал Саней звать >>>mаtRеnа<<<: Мм. А он милый. Познакомишь?
 
Знакомый сэр хочет сделать девушке предложение. Ar: взял кольцо Ник: Молодец. Не надевай. Ник: Неси в Мордор к Ородруину. Брось его в жерло. Ник: Невеста развоплотится и ты спасешь мир и свою жизнь.
 
Цитата
Мм. А он милый. Познакомишь?
:smt129 :smt129 :smt129 через ......нацать лет смело можно выдавать за свое творнчество!))))
 
Цитата
Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
ничего смешного :smt125 я тоже так делала)))))
 
[b:e634ba3a3e]Фортуна Фиделя[/b:e634ba3a3e], лиха беда ,начало)))))))))))))))))))))
 
из женского журнала...))рецепт *айрана*...))) [i:fac2887689]Этот напиток традиционно готовят из сквашенного кобыльего молока :smt128 но можно приготовить из йогурта, кефира, простокваши. Он готовится без сахара и прекрасно утоляет жажду))) Йогурт смешайте с минер. водой газированной, взбейте миксером + мята...или тертая цедра лимона! [/i:fac2887689] О! как!)))
 
[b:b29edaba7f]Дымка[/b:b29edaba7f], напиши возмущение в журнал)) пусть напечатают опровержение :smt003
 
[b:6b0d1148fe]Z[/b:6b0d1148fe], ))))))я больше не буду читать...эту бурду)))
 
попробую пересказать анекдот из жизни))... Бир Малкъарлы келин...къайынлары бла (кишисини къарындашлары, эгечлери) тенгизге солургъа баргъанды да... ары жетгенлей....чыкъгъанды...купальник да кийип...башында уа акъ жаулукъчукъчугъу)))) сора...сорадыла... - О! Келин...бу этгенинг а неди?! ол а... - да уялмай уллу Зашны аллында...заулукъсуз а къалай чыгъарем!)))))...
 
[b:b96b14519e]дымка[/b:b96b14519e], смешно...подобная история...сосед украл девушку (4 мес беременности ).....привез прятать к нам (типо) так келинчик сделала замечание моей сестре..-уоу уялмаймыса кенчек киерге.менге карнашларым къоймайла.ол къарачай ча тюлдю...
 
[b:0bb20f7891]дымка[/b:0bb20f7891], [b:0bb20f7891]Нигилист[/b:0bb20f7891], дааа, эт можно в карачаизмы :smt011
 
:smt129
 
[b:24e257e210]Beleza[/b:24e257e210], не надо! это не наша особенность, это позор))
Страницы: Пред. 1 2
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам