Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Дуния мал дунияда къалады.
  • Чомарт къонакъ юй иесин сыйлар.
  • Таугъа чыгъаллыкъ эсенг, тюзде къалма.
  • Чыкълы кюнде чыкъмагъан, чыкъса къуру кирмеген.
  • Урунуу – насыбны анасы.
  • Джумушакъ сёз къаты таякъны сындырыр.
  • Халкъны джырын джырласанг, халкъ санга эжиу этер.
  • Тешигини къатында, чычхан да батыр болур.
  • Къарын къуру болса, джюрек уру болур.
  • Минг тенг да азды, бир джау да кёбдю.
  • Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
  • Юре билмеген ит, къонакъ келтирир.
  • Ишленмеген джаш – джюгенсиз ат, ишленмеген къыз – тузсуз хант.
  • Хар зат кесини орнуна иги.
  • Ашатыргъа иш – ашхы, ишлетирге аш – ашхы.
  • Экиндини кеч къылсанг, чабыб джетер ашхам.
  • От этилмеген джерден тютюн чыкъмайды.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Термилгенинги табмазса, кюлгенинге тюберсе.
  • Босагъагъа джууукъ орун болса, ашыгъыб тёрге озма.
  • Тилчи бир сагъатха айлыкъ хата этер.
  • Аман киши кеси юйюнде – къонакъ.
  • Мен да «сен», дейме, сен да «кесим», дейсе.
  • Къызын тута билмеген, тул этер, джашын тута билмеген, къул этер.
  • Чакъырылмагъан джерге барма, чакъырылгъан джерден къалма.
  • Тамчы таш тешер.
  • Ач бёрюге мекям джокъ.
  • Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
  • Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
  • Окъугъанны бети джарыкъ.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Билмейме деген – бир сёз
  • Адам туугъан джеринде, ит тойгъан джеринде.
  • Адеби болмагъан къыз – тузсуз хант.
  • Аз сёлеш, кёб ишле.
  • Хоншуну тауугъу къаз кёрюнюр, келини къыз кёрюнюр.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Кесинг сынамагъан затны, адамгъа буюрма.
  • Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
  • Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
  • Аманны тукъумуна къарама, игини тукъумун сорма.
  • Хунаны тюбюн къазсанг, юсюнге ауар.
  • Аш иеси бла татлыды.
  • Зар адам ашынгы ашар, кесинги сатар.
  • Сёз садакъдан кючлюдю.
  • Кёб джат да, бек чаб.
  • Терек ауса, отунчу – кёб.
  • Ишлегенде эринме, ишде чолакъ кёрюнме.
  • Къонакъ болсанг, ийнакъ бол.
  • Джюрек кёзден алгъа кёрюр.

 

Страницы: Пред. 1 2
RSS
Из женского форума!!!
 
[b:9c4a700482]Снегурочка[/b:9c4a700482], :smt129 :smt129 :smt129
 
Цитата
?Это вы голубой Виталик??
:smt003
 
Mashulya: я тебе не рассказывала прикол? я с интернета скачала книгу одну, очень интересную, и начала ее читать (распечатывать по главе и таскать домой). Перетаскала за месяц 14 глав! и вот, когда осталось уже прочитать последние 2, я с ужасом поняла что ЧИТАЛА ЕЕ С КОНЦА!!! то есть с 14 главы по 3!! а не с 3 по 14 Mashulya: и даже то, что они были пронумерованы, меня не смутило! я подумала, что это там в интернете что-то напутали
 
ччч: Как будешь праздновать новый год? ннн: А есть предложения? ччч: Не, думал у тебя есть ннн: Ну, можем посидеть вместе в этом... как его... ннн: ...в интернете
 
С автофорума: Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
 
Гусяся: Я к вам пишу, чего же боле? Что я могу еще сказать? Теперь я знаю, в Вашей воле Меня презреньем наказать >>>mаtRеnа<<<: Какие стихи! Гусяся: знакомый написал Саней звать >>>mаtRеnа<<<: Мм. А он милый. Познакомишь?
 
Знакомый сэр хочет сделать девушке предложение. Ar: взял кольцо Ник: Молодец. Не надевай. Ник: Неси в Мордор к Ородруину. Брось его в жерло. Ник: Невеста развоплотится и ты спасешь мир и свою жизнь.
 
Цитата
Мм. А он милый. Познакомишь?
:smt129 :smt129 :smt129 через ......нацать лет смело можно выдавать за свое творнчество!))))
 
Цитата
Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
ничего смешного :smt125 я тоже так делала)))))
 
[b:e634ba3a3e]Фортуна Фиделя[/b:e634ba3a3e], лиха беда ,начало)))))))))))))))))))))
 
из женского журнала...))рецепт *айрана*...))) [i:fac2887689]Этот напиток традиционно готовят из сквашенного кобыльего молока :smt128 но можно приготовить из йогурта, кефира, простокваши. Он готовится без сахара и прекрасно утоляет жажду))) Йогурт смешайте с минер. водой газированной, взбейте миксером + мята...или тертая цедра лимона! [/i:fac2887689] О! как!)))
 
[b:b29edaba7f]Дымка[/b:b29edaba7f], напиши возмущение в журнал)) пусть напечатают опровержение :smt003
 
[b:6b0d1148fe]Z[/b:6b0d1148fe], ))))))я больше не буду читать...эту бурду)))
 
попробую пересказать анекдот из жизни))... Бир Малкъарлы келин...къайынлары бла (кишисини къарындашлары, эгечлери) тенгизге солургъа баргъанды да... ары жетгенлей....чыкъгъанды...купальник да кийип...башында уа акъ жаулукъчукъчугъу)))) сора...сорадыла... - О! Келин...бу этгенинг а неди?! ол а... - да уялмай уллу Зашны аллында...заулукъсуз а къалай чыгъарем!)))))...
 
[b:b96b14519e]дымка[/b:b96b14519e], смешно...подобная история...сосед украл девушку (4 мес беременности ).....привез прятать к нам (типо) так келинчик сделала замечание моей сестре..-уоу уялмаймыса кенчек киерге.менге карнашларым къоймайла.ол къарачай ча тюлдю...
 
[b:0bb20f7891]дымка[/b:0bb20f7891], [b:0bb20f7891]Нигилист[/b:0bb20f7891], дааа, эт можно в карачаизмы :smt011
 
:smt129
 
[b:24e257e210]Beleza[/b:24e257e210], не надо! это не наша особенность, это позор))
Страницы: Пред. 1 2
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам