Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Ашына кёре табагъы, балына кёре къалагъы.
  • Хар сёзню орну барды.
  • Кесинг сынамагъан затны, адамгъа буюрма.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Тёзген – тёш ашар!
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Aдам боллукъ, сыфатындан белгили.
  • Чомарт къолда мал къалмаз.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Гитче джилтин уллу элни джандырыр.
  • Тойну къарнашы – харс, джырны къарнашы – эжиу.
  • Къыйынлы джети элни къайгъысын этер.
  • Аманны къуугъан, аманлыкъ табар.
  • Эрине къаргъыш этген къатын, эрнин къабар.
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Этни бети бла шорпасы.
  • Терслик кетер, тюзлюк джетер.
  • Айтхан сёзюне табылгъан.
  • Тынгылагъан тынгы бузар.
  • Аманны эки битли тону болур, бирин сеннге кийдирир, бирин кеси киер.
  • Хар адамгъа кеси миннген тау кибик.
  • Суугъа – чабакъ, къаягъа – ыргъакъ.
  • «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
  • Таугъа чыгъаллыкъ эсенг, тюзде къалма.
  • Билим – акъылны чырагъы.
  • Тамырсыз терекге таянма – джыгъылырса.
  • Аз сёлеш, кёб ишле.
  • Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
  • Ёзденликни кёбю ётюрюк.
  • Ишленмеген джаш – джюгенсиз ат, ишленмеген къыз – тузсуз хант.
  • Тюкюрюк баш джармаз, налат кёз чыгъармаз!
  • Билим къая тешер.
  • Ариу – кёзге, акъыл – джюрекге.
  • Къонагъы джокъну – шоху джокъ.
  • Биреуге аманлыкъны тилеме да, кесинге ашхылыкъны тиле.
  • Кёзю сокъурдан – къоркъма, кёлю сокъурдан – къоркъ.
  • Сёз сёзню айтдырыр.
  • Башынга джетмегенни сорма.
  • Арыгъан къош чамчы болур.
  • Къатын байлыкъны сюер, эр саулукъну сюер.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Кюн – узун, ёмюр – къысха.
  • Ашхы атаны – джашы ашхы, ашхы ананы – къызы ашхы.
  • Джерни букъусу кёкге къонмаз.
  • Чалманны аллы къалай башланса, арты да алай барады.
  • Телиге акъыл салгъандан эсе, ёлгеннге джан салырса.
  • Къайгъыны сюйген, къайгъы табар.
  • Ётюрюкню къуйругъу – бир тутум.
  • Аякъларынгы джууургъанынга кёре узат.
  • Магъанасыз сёз – тауушсуз сыбызгъы.

 

Страницы: Пред. 1 2
RSS
Из женского форума!!!
 
[b:9c4a700482]Снегурочка[/b:9c4a700482], :smt129 :smt129 :smt129
 
Цитата
?Это вы голубой Виталик??
:smt003
 
Mashulya: я тебе не рассказывала прикол? я с интернета скачала книгу одну, очень интересную, и начала ее читать (распечатывать по главе и таскать домой). Перетаскала за месяц 14 глав! и вот, когда осталось уже прочитать последние 2, я с ужасом поняла что ЧИТАЛА ЕЕ С КОНЦА!!! то есть с 14 главы по 3!! а не с 3 по 14 Mashulya: и даже то, что они были пронумерованы, меня не смутило! я подумала, что это там в интернете что-то напутали
 
ччч: Как будешь праздновать новый год? ннн: А есть предложения? ччч: Не, думал у тебя есть ннн: Ну, можем посидеть вместе в этом... как его... ннн: ...в интернете
 
С автофорума: Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
 
Гусяся: Я к вам пишу, чего же боле? Что я могу еще сказать? Теперь я знаю, в Вашей воле Меня презреньем наказать >>>mаtRеnа<<<: Какие стихи! Гусяся: знакомый написал Саней звать >>>mаtRеnа<<<: Мм. А он милый. Познакомишь?
 
Знакомый сэр хочет сделать девушке предложение. Ar: взял кольцо Ник: Молодец. Не надевай. Ник: Неси в Мордор к Ородруину. Брось его в жерло. Ник: Невеста развоплотится и ты спасешь мир и свою жизнь.
 
Цитата
Мм. А он милый. Познакомишь?
:smt129 :smt129 :smt129 через ......нацать лет смело можно выдавать за свое творнчество!))))
 
Цитата
Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
ничего смешного :smt125 я тоже так делала)))))
 
[b:e634ba3a3e]Фортуна Фиделя[/b:e634ba3a3e], лиха беда ,начало)))))))))))))))))))))
 
из женского журнала...))рецепт *айрана*...))) [i:fac2887689]Этот напиток традиционно готовят из сквашенного кобыльего молока :smt128 но можно приготовить из йогурта, кефира, простокваши. Он готовится без сахара и прекрасно утоляет жажду))) Йогурт смешайте с минер. водой газированной, взбейте миксером + мята...или тертая цедра лимона! [/i:fac2887689] О! как!)))
 
[b:b29edaba7f]Дымка[/b:b29edaba7f], напиши возмущение в журнал)) пусть напечатают опровержение :smt003
 
[b:6b0d1148fe]Z[/b:6b0d1148fe], ))))))я больше не буду читать...эту бурду)))
 
попробую пересказать анекдот из жизни))... Бир Малкъарлы келин...къайынлары бла (кишисини къарындашлары, эгечлери) тенгизге солургъа баргъанды да... ары жетгенлей....чыкъгъанды...купальник да кийип...башында уа акъ жаулукъчукъчугъу)))) сора...сорадыла... - О! Келин...бу этгенинг а неди?! ол а... - да уялмай уллу Зашны аллында...заулукъсуз а къалай чыгъарем!)))))...
 
[b:b96b14519e]дымка[/b:b96b14519e], смешно...подобная история...сосед украл девушку (4 мес беременности ).....привез прятать к нам (типо) так келинчик сделала замечание моей сестре..-уоу уялмаймыса кенчек киерге.менге карнашларым къоймайла.ол къарачай ча тюлдю...
 
[b:0bb20f7891]дымка[/b:0bb20f7891], [b:0bb20f7891]Нигилист[/b:0bb20f7891], дааа, эт можно в карачаизмы :smt011
 
:smt129
 
[b:24e257e210]Beleza[/b:24e257e210], не надо! это не наша особенность, это позор))
Страницы: Пред. 1 2
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам