Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Гырджын – тепсини тамадасы.
  • Ишлегенден, къарагъан уста.
  • Тас болгъан бычакъны сабы – алтын.
  • Ач, тоймам, дейди, тойгъан, ач болмам, дейди.
  • Чарсда алчыны эл кёреди.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Кюн – узун, ёмюр – къысха.
  • Кирсизни – саны таза, халалны – къаны таза.
  • Ёлген эшек бёрюден къоркъмайды.
  • Къуру гыбыт бек дыгъырдар.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Урама да – ёледи, сатама да – келеди.
  • Кийим тукъум сордурур.
  • Биреуге аманлыкъны тилеме да, кесинге ашхылыкъны тиле.
  • Керилген да, ургъан кибикди.
  • Келлик заман – къартлыкъ келтирир, кетген заман – джашлыкъ ёлтюрюр.
  • Ичимден чыкъды хата, къайры барайым сата?
  • Аджалсыз ёлюм болмаз.
  • Нёгер болсанг, тенг бол, тенг болмасанг, кенг бол.
  • Ёлюк кебинсиз къалмаз.
  • Башынга джетмегенни сорма.
  • Кёб къычыргъандан – къоркъма, тынч олтургъандан – къоркъ.
  • Уллу сёлешме да, уллу къаб.
  • Кесинг сынамагъан затны, адамгъа буюрма.
  • Тилчиден кери бол.
  • Булут кёкге джарашыу, уят бетге джарашыу.
  • Окъугъанны бети джарыкъ.
  • Аякъларынгы джууургъанынга кёре узат.
  • Джашынгы кесинг юретмесенг, джашау юретир.
  • Билими азны – ауузунда кирит.
  • Минг тенг да азды, бир джау да кёбдю.
  • Этек чакъмакълары баш джаргъан, сёлешген сёзлери таш джаргъан.
  • Мал ёлсе, сюек къалыр, адам ёлсе, иши къалыр.
  • Къызны минг тилер, бир алыр.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Эки итни арасына сюек атма, эки адамны арасында сёз чыгъарма.
  • Суугъа – таянма, джаугъа – ийнанма.
  • Душманны тышы – акъ, ичи – къара.
  • Тойгъа барсанг, тоюб бар, эски тонунгу къоюб бар.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Къая джолда джортма, ачыкъ сёзден къоркъма.
  • Къонакъ кёб келюучю юйню, къазаны отдан тюшмез.
  • Экеу тутушса, биреу джыгъылыр.
  • Олтуруб кёрюнмей эди да, ёрге туруб кёрюне эди.
  • Накъырда – кертини келечиси.
  • Алим болгъандан эсе, адам болгъан къыйынды.
  • Къайгъы тюбю – тенгиз.
  • Джюз элде джюз ёгюзюм болгъандан эсе, джюз джууугъум болсун.
  • Насыб бютеу халкъны юлюшюдю.

 

Страницы: Пред. 1 2
RSS
Из женского форума!!!
 
[b:9c4a700482]Снегурочка[/b:9c4a700482], :smt129 :smt129 :smt129
 
Цитата
?Это вы голубой Виталик??
:smt003
 
Mashulya: я тебе не рассказывала прикол? я с интернета скачала книгу одну, очень интересную, и начала ее читать (распечатывать по главе и таскать домой). Перетаскала за месяц 14 глав! и вот, когда осталось уже прочитать последние 2, я с ужасом поняла что ЧИТАЛА ЕЕ С КОНЦА!!! то есть с 14 главы по 3!! а не с 3 по 14 Mashulya: и даже то, что они были пронумерованы, меня не смутило! я подумала, что это там в интернете что-то напутали
 
ччч: Как будешь праздновать новый год? ннн: А есть предложения? ччч: Не, думал у тебя есть ннн: Ну, можем посидеть вместе в этом... как его... ннн: ...в интернете
 
С автофорума: Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
 
Гусяся: Я к вам пишу, чего же боле? Что я могу еще сказать? Теперь я знаю, в Вашей воле Меня презреньем наказать >>>mаtRеnа<<<: Какие стихи! Гусяся: знакомый написал Саней звать >>>mаtRеnа<<<: Мм. А он милый. Познакомишь?
 
Знакомый сэр хочет сделать девушке предложение. Ar: взял кольцо Ник: Молодец. Не надевай. Ник: Неси в Мордор к Ородруину. Брось его в жерло. Ник: Невеста развоплотится и ты спасешь мир и свою жизнь.
 
Цитата
Мм. А он милый. Познакомишь?
:smt129 :smt129 :smt129 через ......нацать лет смело можно выдавать за свое творнчество!))))
 
Цитата
Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
ничего смешного :smt125 я тоже так делала)))))
 
[b:e634ba3a3e]Фортуна Фиделя[/b:e634ba3a3e], лиха беда ,начало)))))))))))))))))))))
 
из женского журнала...))рецепт *айрана*...))) [i:fac2887689]Этот напиток традиционно готовят из сквашенного кобыльего молока :smt128 но можно приготовить из йогурта, кефира, простокваши. Он готовится без сахара и прекрасно утоляет жажду))) Йогурт смешайте с минер. водой газированной, взбейте миксером + мята...или тертая цедра лимона! [/i:fac2887689] О! как!)))
 
[b:b29edaba7f]Дымка[/b:b29edaba7f], напиши возмущение в журнал)) пусть напечатают опровержение :smt003
 
[b:6b0d1148fe]Z[/b:6b0d1148fe], ))))))я больше не буду читать...эту бурду)))
 
попробую пересказать анекдот из жизни))... Бир Малкъарлы келин...къайынлары бла (кишисини къарындашлары, эгечлери) тенгизге солургъа баргъанды да... ары жетгенлей....чыкъгъанды...купальник да кийип...башында уа акъ жаулукъчукъчугъу)))) сора...сорадыла... - О! Келин...бу этгенинг а неди?! ол а... - да уялмай уллу Зашны аллында...заулукъсуз а къалай чыгъарем!)))))...
 
[b:b96b14519e]дымка[/b:b96b14519e], смешно...подобная история...сосед украл девушку (4 мес беременности ).....привез прятать к нам (типо) так келинчик сделала замечание моей сестре..-уоу уялмаймыса кенчек киерге.менге карнашларым къоймайла.ол къарачай ча тюлдю...
 
[b:0bb20f7891]дымка[/b:0bb20f7891], [b:0bb20f7891]Нигилист[/b:0bb20f7891], дааа, эт можно в карачаизмы :smt011
 
:smt129
 
[b:24e257e210]Beleza[/b:24e257e210], не надо! это не наша особенность, это позор))
Страницы: Пред. 1 2
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам