Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Айырылгъанланы айю ашар, бёлюннгенлени бёрю ашар.
  • Хунаны тюбюн къазсанг, юсюнге ауар.
  • Аман адам элни бир-бирине джау этер.
  • Чабакъсыз кёлге къармакъ салгъанлыкъгъа, чабакъ тутмазса.
  • Эшекни не къадар тюйсенг да, ат болмаз.
  • Адебсиз адам – джюгенсиз ат.
  • Къазанда болса, чолпугъа чыгъар.
  • Къозулугъунда тоймагъан, къойлугъунда тоймаз.
  • Аманнга алтын чыдамаз.
  • Окъумагъан сокъурду, сокъур ташха абыныр!
  • Тойну къарнашы – харс, джырны къарнашы – эжиу.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Гугурук къычырмаса да, тангны атары къалмаз.
  • Иги джашны ышаны – аз сёлешиб, кёб тынгылар.
  • Ёлмесенг да, къарт дамы болмазса?
  • Ач отунчуну ачыуу – бурнунда.
  • Чалманны аллы къалай башланса, арты да алай барады.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Тойгъандан сора, ашны сёкме.
  • Къар – келтирди, суу – элтди.
  • Арбаз къынгырды да, ийнек сауалмайма.
  • Ашарыкъда сайлагъаннга – чий гырджын.
  • Тура эдим джата, къайдан чыкъды хата?
  • Келинни – келгинчи, бёркню кийгинчи кёр.
  • Ашхы тенг джолгъа салыр, аман тенг джолдан тайдырыр.
  • Къарнынг къанлынга кийирир.
  • Урама да – ёледи, сатама да – келеди.
  • Кёпюр салгъан кеси ётер, уру къазгъан кеси кетер.
  • Ач къарным, тынч къулагъым.
  • Тойчу джашха къарама, къойчу джашха къара.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Аз айтсам, кёб ангылагъыз.
  • Эл ауузу – элия.
  • Бозанг болмагъан джерге, къалагъынгы сукъма.
  • Миллетни бойну – базыкъ, аны бла кюрешген – джазыкъ.
  • Ач, тоймам, дейди, тойгъан, ач болмам, дейди.
  • Джарлыны тону джаз битер.
  • Алма терегинден кери кетмез.
  • Джаралыны джастыгъында сау ёлюр.
  • Онгсузну – джакъла, тенгликни – сакъла.
  • Чакъырылмай келген къонакъ сыйланмай кетер.
  • Мал кёб болса, джууукъ кёб болур.
  • Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
  • Ётюрюкню башын керти кесер.
  • Ашха уста, юйюнде болсун
  • Тил бла келеди джыр да.
  • Тынгылагъан тынгы бузар.
  • Хантына кёре тузу, юйюне кёре къызы.
  • Ач къалгъандан, кеч къалгъан къолай.
  • Тойгъан антын унутур.

 

   RSS
Жизнь по-американски, Тема создана, чтобы делиться впечатлениями, историями и просто моментами жизни заграницей
 
На идею натолкнула мысль Жанны о плюсах и минусах American Dream .
Буду стараться выкладывать сюда мысли, переживания, фотографии.
Всем добро пожаловать. Тема открыта для любых историй из других стран и для обмена информацией.))
как говорится Lets go, everybody )))
Страницы: Пред. 1 ... 6 7 8 9 10
Ответы
 
Только в Америке если ты получаешь мало-мальски значимый пост, заставляют давать клятву. Текст их клятв читали? По-моему, ничего радостного там нет. Особенно в свете того, что Америка официально признала Россию противником.

Вот, например, текст клятвы человека, который уезжает в Америку и принимает гражданство США. Эта присяга - обязательный элемент принятия гражданства США. Присягающий вслед за секретарем суда повторяет текст присяги:


«Настоящим я клятвенно заверяю, что я абсолютно и полностью отрекаюсь от верности и преданности любому иностранному монарху, властителю, государству или суверенной власти, подданным или гражданином которого я являлся до этого дня; что я буду поддерживать и защищать Конституцию и законы Соединённых Штатов Америки от всех врагов, внешних и внутренних; что я буду верой и правдой служить Соединённым Штатам; что я возьму в руки оружие и буду сражаться на стороне Соединённых Штатов, когда я буду обязан сделать это по закону; что я буду нести нестроевую службу в вооружённых силах США, когда я буду обязан делать это по закону; что я буду выполнять гражданскую работу, когда я буду обязан делать это по закону; и что я произношу эту присягу открыто, без задних мыслей или намерения уклониться от её исполнения. Да поможет мне Бог».


Так что, не испытываю никакой раболепной радости от того, что карачаевец или балкарец дают клятву в Америке.
Лучше орел в небе, чем попугай под каблуком!
 
https://youtu.be/1PwprZ-vIHQ - репортаж с Ибрагимом Байчоровым на карачаевском языке. Анасы Суюнчладан кереме. Кеси да къарачайча ариу селешеди, Кавказгьа да келирге сюе эдим дейди.
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Azamat, Салам алейкум! Къалайса, къайда тасса? Мадарынг бар эсе форумгъа бир кир. Есть у меня предложение тебе )
 
Форумчане пожалуйста кто на связи с Азаматом сообщите ему пусть на форум зайдет по возможности. Его давно не было, а мне надо с ним переговорить.
Изменено: Автор - 15.07.2020 02:24:14 (опечатки)
 
Цитата

Сэстренка пишет:
Аймысса, Азамат келсе толу хапар айтыр, мен Интернетден копия этеим да салайым ол къууанч хапар дегеними.


Карачаевец стал начальником полиции в США. Он принес клятву на Коране


Ибрагим Байчора во время дуа


В США в городе Паттерсон штата Нью-Джерси, где проживает большая северокавказская община, карачаевец Ибрагим Байчора стал начальником полиции.
Во время церемонии вступления в должность он попросил Коран вместо Библии, чтобы принести клятву, сообщают местные СМИ.
После церемонии начальник полиции пригласил имама, чтобы тот зачитал дуа, молитву.

Бек иги, бек хатерли, бек джан аурутхан Адамды.
Миллетин , динин иги джаны бла кергюстген , этген ишинден къуру «саубол3» эшитген бир адам.
Azamat Ник почему-то не активен. Зашёл с этого.
 
Автор,
Напиши на jashusa09@gmail.com
На форум очень редко заглядываю.
 
Цитата
Джигит Прошка Иванов пишет:
Azamat Ник почему-то не активен. Зашёл с этого.
Азамат, удалось восстановить ник?
Так-то Джигит Прошка тоже ничего))) , мне нравится))). Но пока еще не прижилось, поздравлю по-старому, как Азамата)).



Азамат ,туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Аллах сеннге саулукъ, насыб, ийман, къууанч берсин! Не иги муратларынг бар эсе, бютеу барысын Аллах къабыл этсин! Аллах хар башлагъан ишингден, чыкъгъан джоунгдан ! Аллаъ юйдегингден, джууугъунгдан-тенгингден къууандырсын, аланы да сенден! Къайда болсанг да Аллах болсун негеринг! Тансыкълайбыз, излейбиз, отубуз сенсиз джанмайды, аллынга къарагъанлай турабыз!))



https://www.youtube.com/watch?v=LLV8KLXsYTQ&list=RDLLV8KLXsYTQ&start_radio=1
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Салам алейкум Азамат! Давненько не общались, надеюсь у тебя все хорошо. Мне нужна твоя помощь в одном деле. Выйди пожалуйста на связь по возможности.
Вся наша жизнь - игра!
 
Цитата
Автор пишет:
Салам алейкум Азамат! Давненько не общались, надеюсь у тебя все хорошо. Мне нужна твоя помощь в одном деле. Выйди пожалуйста на связь по возможности.
Дело решил ) вопрос отменяется )
Вся наша жизнь - игра!
Страницы: Пред. 1 ... 6 7 8 9 10
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам